TVP 2 w opałach.

Posłowie PiS z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski złożyli wniosek o ukaranie TVP 2 za nadawanie programów antykatolickich uderzających w osoby starsze. Jest to reakcja na program kabaretowy z cyklu „Tylko dla dorosłych” emitowanego w piątek wieczorem, w którym wzięli udział komicy z kabaretu LIMO.

Według Andrzeja Jaworskiego, Małgorzaty Sadurskiej, Bartosza Kownackiego z PiS program przekroczył granice obrzydliwości oraz naruszył ustawę o radiofonii i telewizji z tytułu „nieposzanowania przekonań religijnych odbiorców oraz rozpowszechniania treści wulgarnych i naruszających dobre obyczaje”. Posłowie napisali we wniosku, że program nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w publicznej.
Co oburzyło członków prawicowej frakcji? Członkowie kabaretu LIMO (Ewa Błachnio, Kacper Ruciński i Abelard Giza) w swoim skeczu przekonują, że papież to zwykły facet na fajnym stanowisku. Śmieją się także z osób wierzących: Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to 90 (…) Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa (…). Co by było, gdyby zamiast warzyw naładować tam trotylu? Skąd trotyl? – oczywiście z „Rzeczpospolitej”. – mówił Giza.
Odmienne emocje wzbudził skecz wśród fanów kabaretu. Na facebookowym fanpage’u audytorim nie szczędzi pochwał. Nie brakuje jednak też gróźb i nawoływania to publicznych przeprosin.
A co na to sami wykonawcy? Nie komentujemy tej sprawy – mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka grupy.
Czy artyście wolno więcej? Gdzie leży granica między dobrym smakiem a licentia poetica?
Na lewo i na prawo – co nowego?

Przeczytaj jeszcze