Szatański kociak.

Jakie są korzenie kotka, którego zna cały świat? Według hiszpańskich źródeł postać kociaka została stworzona przez zrozpaczonego ojca, którego chora na nowotwór córka umierała. Ojciec, by ratować życie dziecka, zawarł pakt z demonem, ofiarowawszy za ocalenie życia swej córki stworzenie symbolu, który będzie czczony w świecie, oczywiście ku chwale piekieł. Nazwa jest następująca: Hell (piekło) ‚o’ Kitty (imię córki). Jak widać, kotek nie ma ust! Dlaczego? Dlatego, że dziecku łatwo jest je zamknąć i wtłoczyć wszelką treść. Dziecko jest nieświadome – mówił ks. dr Marek Wasąg podczas jednej z wywiadówek w Myczkowie (woj. podkarpackie)

Ksiądz Wasąg w środowisku duchownych jest znany przede wszystkim jako okultysta. Posługę kapłańską pełni od 11 lat. Należy Rady Polskich Egzorcystów i Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku. W Zespole Szkół w Myczkowie uczy religii w grupie przedszkolnej oraz w podstawówce w klasach od 1 do 4. Wywiadówki z rodzicami to dla niego okazja do wygłaszania swoich wykładów o okultyzmie i satanizmie.
Jedna z ostatnich wypowiedzi oburzyła jednak rodziców. Duchowny postanowił skupić się na zagrożeniach czyhających na młodych ludzi. Nie było jednak mowy o narkotykach, alkoholu, rozwiązłości seksualnej, czy innych klasycznych przykładach, na które Kościół zwykł się powoływać. Tym razem „śmiercionośny” okazuje się kontakt z takimi produkcjami, jak „Harry Potter”, Pokemony, Batman, a nawet… Hello Kitty.
Dyrektor Zespołu Szkół w Myczkowie Teresa Preisner wyraziła zgodę na taką formę wywiadówki. Przyznaje, że niektóre treści były dla niej zaskoczeniem, zwłaszcza, że nie  tak dawno sama kupiła kocyk z Hello Kitty dla wnuka.
Ale to nie jedyna kontrowersja wykładu. Ksiądz Wasąg odwołał się także do bezstresowego wychowania, mówiąc: karcenia chłopcu nie żałuj. Uderzysz, nie umrze.
Kiedy chodziłam do gimnazjum, trwała nagonka na Pokemony. Dziś jestem w stanie zrozumieć, że były to animacje osączone agresją i walką. Nie mogę jednak zrozumieć, jaki związek z szatanem ma ten mały, słodki kotek…
Na lewo i na prawo – co nowego?

Przeczytaj jeszcze

  • Anonymous

    zniszczyłas mi dzieciństwo.