Jabłko niezgody? Nowa partia Jarosława Gowina

fot. polska.newsweek.pl
Jeszcze niedawno toczył poważne starcie światopoglądowe z Donaldem Tuskiem w szeregach Platformy Obywatelskiej. Rezultatem było zdymisjonowanie go przez premiera Rzeczypospolitej ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Szef PO deklarował wówczas, że mimo różnic politycznych, dla zdymisjonowanego ministra ciągle jest miejsce w szeregach partii. Dziś Jarosław Gowin próbuje swoich sił jako polityk samodzielny. 7 grudnia 2013 byliśmy świadkami narodzin nowego ugrupowania: Polska Razem. Czy będzie do Partia Obrażonych na Platformę? Wiele kwestii wyjaśniać może to, że obok Gowina znaleźli się Jacek Żalek i John Godson. 

W składzie partii Jarosława Gowina znaleźli się członkowie PJN (Polska Jest Najważniejsza) oraz Republikanie. Były minister sprawiedliwości wyznaje, ze chce stanowić konkurencję dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Polacy, którzy chcą nowoczesnej Polski nie muszą głosować na Tuska, którego jedyny cel to odsunąć PiS od władzy. Polacy, dla których ważne są wartości patriotyczne – nie muszą głosować na Kaczyńskiego, którego jedyny cel to postawić Tuska przed sądem – mówił Jarosław Gowin podczas konwencji swojego ugrupowania. Polska Razem ma być antidotum dla współczesnej Europy, a jej program najlepszą propozycją wywodzącą się z Polski dla Unii Europejskiej. Jednym z nadrzędnych postulatów jest walka z bezrobociem wśród młodych, wspieranie przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Ważnym aspektem działalności nowej partii jest także polityka prorodzinna oraz przywrócenie Polakom faktycznej władzy nad państwem.
Pełna nazwa ugrupowania to Polska Razem Jarosława Gowina. Lider zapewnia jednak, że nie będzie to partia wodzowska, a jego imię i nazwisko zniknie zaraz po wyborach: europejskich lub parlamentarnych – w zależności od sukcesów. Chodzi o kwestie promocyjne: partii zabrakło funduszy na promowanie loga, dlatego musiało ono przybrać tymczasowy format dobitnie wskazujący na założyciela.
Logiem Polski Razem jest zielone jabłko, które swoim kształtem przypomina mapę Polski. Zieleń jest kolorem nadziei, a jabłko jest symbolem pełni, łączności. To jest także główny polski produkt eksportowy, w naszym programie bardzo silny nacisk jest położony na wyrównanie szans polskich przedsiębiorców, którzy dziś są we własnym kraju traktowani jak obywatele drugiej kategorii. Internautom jednak takie rozwiązanie bardziej przypomina logo amerykańskiej firmy produkującej sprzęt elektroniczny – Apple. Problem w tym, że jabłuszko korporacji Tima Cook’a jest nadgryzione z prawej strony… Jak długo utrzyma się twór polityczny Jarosława Gowina? Czy jego członkowie będą go wyżerać od środka i działać na niekorzyść swojej partii?
  
Po lewej: logo partii Jarosława Gowina. Obok grafika firmy Apple.
Na lewo i na prawo – co nowego?

Przeczytaj jeszcze

  • Witam serdecznie.Na wstępie chciałbym napisać że nie uważam aby nowy ruch pana Gowina zdziałał coś z PJN czy Republikanami w polskiej polityce.Z tego co zobaczyłem w telewizji nie wnioskuję aby cokolwiek udało im się zdziałać.Można powiedzieć że to są te same twarze z różnych partii politycznych (dla mnie tzw. odrzuty) które nic nie zdziałały wcześniej.Jestem pewien że po nowym szyldem kryją się tylko obietnice bez pokrycia,a raczej chodzi tylko o wybory i wejście do zbliżających się wyborów.Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga.
    http://technik-budowlany.blogspot.com